Uczniowie‎ > ‎Zajęcia pozalekcyjne‎ > ‎

Szkolny Klub Cash Flow

cf
Witajcie w roku szkolnym 2015/2016 !!!
 Szkolny Klub Cash Flow rozpoczął swoją działalność
18 października 2014 r.

Zajęcia poprowadzą: Pani Jolanta Tomkowicz i Pani Anna Herbut- Giżyńska, które na co dzień są  nauczycielkami przedmiotów zawodowych i przedsiębiorczości, i same przeszły szkolenie 10-ciu kroków Cashflow w ramach zajęć klubu CF w Wyższej Szkole Bankowej w Bydgoszczy.

Zapraszamy na kolejne spotkania !

W bieżącym roku szkolnym pierwsze spotkanie odbędzie                                                               się  dnia 23.października 2015 r. o godzinie                                                11.20 w sali nr 3.

Zapraszamy na zajęcia :-)

Z wizytą w Akademickim Inkubatorze przedsiębiorczości ( AIP)

W dniu 14 października br. członkowie klubu Cash Flow uczestniczyli w wycieczce do AIP. Spotkanie poprowadził dyrektor inkubatora p. Jakub Tomela, który przybliżył  młodzieży z ZS nr 2 w Chełmnie kulisy  zakładania własnej firmy. Interesującym dla uczniów, było wystąpienie młodych i przedsiębiorczych studentów, którzy od kilku miesięcy prowadzą z dużym powodzeniem własną działalność właśnie w inkubatorze przedsiębiorczości. Ciekawym doświadczeniem był dla uczniów udział w lekcji języka angielskiego w biznesie. Przysłowiową " wisienką na torcie" była wizyta w Toruńskim Inkubatorze Przedsiębiorczości, który oczarował wszystkich zarówno swoją ofertą dla przedsiębiorców, jak i  wyposażeniem na wysokim poziomie europejskim.
Wycieczka do Bydgoszczy .
Dnia 18 listopada 2014 roku udział uczniów z klasy III TE, III TH i IV TL w turnieju gry ekonomicznej Cashflow w Bibliotece Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.  Spośród wszystkich uczestników turnieju, aż pięcioro naszych uczniów  wyszło z „Wyścigu szczurów” czyli przeszli pierwszy etap gry.

TURNIEJ CASHFLOW – czyli jak skutecznie inwestować…

W sobotę 23.05.2015r. uczniowie ZS nr 2 w Chełmnie spotkali się na zajęciach pozalekcyjnych z zakresu przedsiębiorczości podsumowujących cały rok pracy. Podczas tych zajęć główny nacisk kładzie się na rozwijanie inteligencji finansowej opartej o filozofię Roberta Kiyosaki. Spotkanie rozpoczęliśmy od wideo połączenia ze studentkami WSB w Bydgoszczy, opiekunkami Klubów Cashflow, które opowiedziały młodzieży o swoich pierwszych krokach do samodzielnego zarabiania. W dalszej kolejności rozegraliśmy emocjonujący turniej CF, w którym zwyciężyła uczennica klasy III TE Karolina Piasecka.

Młodzieży dziękujemy za wspólną, wytężoną pracę, a zwyciężczyni turnieju gratulujemy !!!

Opiekunowie Szkolnego Klubu Cashflow:

Anna Herbut- Giżyńska i Jolanta Tomkowicz