Szkoła‎ > ‎Projekty Unijne‎ > ‎

Wycieczka na targi PGA

opublikowane: 20 sie 2013, 11:39 przez Mariusz Szymański
Uczniowie klas II,III i IV technikum informatycznego uczestniczyli w Targach Poznań Game Arena w dniach 27-28 października 2012r. Wycieczka została zorganizowana w ramach realizacji projektu „Atrakcyjne kształcenie zawodowe w powiecie chełmińskim – III”. W targach uczestniczyły czołowe firmy producentów sprzętu komputerowego, oprogramowania systemowego i rozrywkowego. Uczniowie mogli rywalizować w różnego rodzaju turniejach np. na składanie komputera, rozgrywek gier komputerowych. Na stanowiskach przedstawiane były najnowsze modele podzespołów komputerowych. Prezentowano ekstremalne sposoby chłodzenia procesorów przy pomocy ciekłego azotu. Prezentowano również możliwości kina 3D i 4D prezentując filmy
Bitwa pod Grunwaldem 3D i Histora Polski stworzone przez Tomasza Bagińskiego, ktrego premiera dobyła się na targach Expo w Szanghaju.
Na targach odbywał się również „Zjazd Twórców Gier” zorganizowany przez Wydział Informatyki Politechniki Poznańskiej. Prezentowano tam szereg wykładów i dyskusji z dziedziny programowania. Wykłady prowadzone były przez twórców oprogramowania z takich firm jak: Rovio - firmę produkującą popularną grę „Angry Birds”, Zynga – firmę tworzącą gry flashowe, czy polską firmę Techland. Do ciekawszych wykładów można zaliczyć „Grywalizacja, czyli gry w prawdziwym świecie” prowadzonego przez dr hab. inż. Mikołaja Morzy z Politechniki Poznańskiej. Na zjeździe odbyła się polska premiera filmu dokumentalnego „Indie Game the movie” który opisywał procesy powstawania gier niskobudżetowych. Film opowiadał perypetie twórców takich gier jak: „Super Meat Boy”, „Fez” i „Braind”.
W czasie trwania targów PGA równocześnie odbywały się targi: TourSalon, Hobby, AquaZoo z których uczniowie również skorzystali. Zdjęcia z Targów można zobaczyć w Szkolnej Galerii.