Szkoła‎ > ‎Projekty Unijne‎ > ‎

Półmetek realizacji projektu: „Wspieranie nauczycieli w podnoszeniu kompetencji i umiejętności zawodowych w powiecie chełmińskim”

opublikowane: 23 sie 2013, 07:37 przez Mariusz Szymański   [ zaktualizowane 28 sie 2013, 03:07 ]

PÓŁMETEK REALIZACJI PROJEKTU
Powiat Chełmiński wraz z Poradnią Psychologiczno – Pedagogiczną w Chełmnie jest w połowie realizacji projektu
wdrażanego w ramach Działania 3.5 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

W ramach oferty doskonalenia dla nauczycieli, udało się zrealizować następujące szkolenia:

1. „Techniki uczenia się i metody motywujące do nauki” ze szkolenia skorzystały następujące jednostki:Gimnazjum w Papowie Biskupim; Szkoła Podstawowa w Kolnie; Szkoła Podstawowa w Stolnie; Szkoła Podstawowa w Starogrodzie; Szkoła Podstawowa w Wabczu; Szkoła Podstawowa w Robakowie; Szkoła Podstawowa nr 2 w Chełmnie; Szkoła Podstawowa nr 4 w Chełmnie i Szkoła Podstawowa w Małych Łunawach.

2. „Praca z uczniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych” ze szkolenia skorzystały następujące jednostki: Przedszkole w Lisewie oraz Niepubliczne Przedszkole Brzdąc w Chełmnie.

3. „Efektywna organizacja pracy zespołów nauczycielskich” ze szkolenia skorzystały następujące jednostki:Szkoła Podstawowa w Lisewie; Gimnazjum w Lisewie; Szkoła Podstawowa w Małym Czystym; Gimnazjum w Robakowie i Gimnazjum nr 1 w Chełmnie.

4. „Postawy uczniowskie-jak je kształtować?” ze szkolenia skorzystały następujące jednostki:
Szkoła Podstawowa w Krusinie; Gimnazjum w Stolnie; Gimnazjum w Kijewie Królewskim; Szkoła Podstawowa w Trzebczyku; Szkoła Podstawowa w Zegartowicach oraz Technikum przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Grubnie.

5. „Rodzice są partnerami szkoły” ze szkolenia skorzystały następujące jednostki:Gimnazjum w Podwiesku; I Liceum Ogólnokształcące przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Chełmnie.

6. „Wspieranie pracy wychowawców klas –bezpieczna szkoła” ze szkolenia skorzystały następujące jednostki:
Szkoła Podstawowa w Unisławiu i Gimnazjum nr 2 w Chełmnie.

7. „Współpraca nauczycieli w prowadzeniu procesów edukacyjnych” ze szkolenia skorzystały następujące jednostki:Gimnazjum w Unisławiu

8. „Jak i po co prowadzić ewaluację wewnętrzną” ze szkolenia skorzystały następujące jednostki:Szkoła Podstawowa w Brzozowie

9. „Nauczyciel 45+” ze szkolenia skorzystały następujące jednostki:
Technikum przy Zespole Szkół nr 2 w Chełmnie oraz Szkoła Podstawowa nr 1 w Chełmnie

W ramach projektu zostało przeszkolonych ponad 300 nauczycieli z 30 szkół/przedszkoli z terenu powiatu chełmińskiego.

Ponadto w ramach przedsięwzięcia funkcjonują 4 sieci współpracy i samokształcenia, pozwalające na wymianę doświadczeń pomiędzy dyrektorami i nauczycielami wszystkich szkół i dwóch przedszkoli z powiatu chełmińskiego.

Już w przyszłym roku szkolnym 2013/2014 w ramach projektu rozpoczynamy kolejny cykl szkoleń. Więcej informacji na ten temat już niedługo na stronie!!!!!!!

Okres realizacji Projektu - od 1 stycznia 2013 r. do 30 września 2014 r.
Wartość Projektu - 769 702,00 PLN (dofinansowanie wynosi 100% z
Europejskiego Funduszu Społecznego i budżetu państwa)