Szkoła‎ > ‎Projekty Unijne‎ > ‎

Targi Elektroniki Użytkowej i Gier Video - ON/OFF

opublikowane: 20 sie 2013, 10:45 przez Mariusz Szymański   [ zaktualizowane 20 sie 2013, 10:48 ]
W dniach 23-24.10.2010 uczniowie klasy II TI i III TI uczestniczyli w ramach projektu "Atrakcyjne kształcenie zawodowe w powiecie chełmińskim - II" w wyjatkowych targach. Przez cały weekend fani multimediów mogli na własnej skórze poznać możliwości jakie daje współczesna technika. Uczniowie sprawdzali 3 kina w trójwymiarze, przetestowali technologię Kinect dla Xbox 360 i najnowszy sprzęt audio.

Niezabrakło również atrakcji dedykowanych fanom gier. Najnowsze tytuły prezentowane były przez CD Projekt, Microsoft, Nintendo oraz Ubisoft. Dla pasjonatów profesjonalnego grania emocje dostarczały natomiast Creative, Qpad oraz Media-tech, gdzie można było spróbować swoich sił przeciwko między innymi aktualnym Mistrzom Świata w Grach Komputerowych.

Całą moc atrakcji przygotowała redakcja Headshot Media, w której poza możliwości zagrania w najnowsze tytuły, można było poznać działanie telewizji "od kuchni" oraz na kilka chwil zamienić się w prezentera telewizyjnego za pomocą profesjonalnego sprzętu.

Najlepszym sposobem na zobaczenie szybkości rozwoju techniki było odwiedzenie stoiska Retro Games, gdzie na kilkudziesięciu komputerach i konsolach mogliśmy cofnąć się w czasie by spróbować swoich na sprzęcie z przed ponad 20 lat.

Na stoisku HDTV.com.pl przez cały weekend specjaliści "obalali mity" na temat trwałości sprzętu, różnic w jakości, poboru mocy, a przede wszystkim rzetelnie doradzali, tłumacząc dlaczego pewne aspekty są ważniejsze od innych.

Niezabrakło również atrakcji dla fanów czystego brzmienia. Polpak, Sonos, Denon (świętujący 100lecie istnienia), HiFi Ja i Ty oraz E.I.C. prezentowały swoje najlepsze produkty.

Cały weekend na scenie głównej prowadzonej przez Tymona Smektałę, z redakcji CD Action., prezentowano Microsoft Mobile 7 oraz technologii Kinect, nowości Asus, występy finalistów You Can Dance od firmy Level 77, prezentacje Epson, animacje dla fanów CD Action czy też piątkowa gala wręczenia nagród "Złoty Piksel".

Zapraszamy do fotorelacji w naszej galerii i na stronie targów