Szkoła‎ > ‎Projekty Unijne‎ > ‎

„Atrakcyjne kształcenie zawodowe w powiecie chełmińskim - IV” w faktach i liczbach

opublikowane: 2 kwi 2014, 04:37 przez Mariusz Szymański

W miesiącu kwietniu niektórzy uczestnicy zajęć projektowych spotkają się na ostatnich zajęciach. Realizacja projektu zostanie zakończona w czerwcu. Zbliżając się do końca naszego przedsięwzięcia – pora podać garść informacji.

Oto projekt „Atrakcyjne kształcenie zawodowe w powiecie chełmińskim - IV”  w faktach i liczbach:

- ilość uczniów objętych projektem: 385

- ilość realizatorów zajęć: 22

- ilość typów zajęć: 23

- ilość godzin: 881godz. zajęć oraz 960 godz. praktyki zawodowej

- kwota wsparcia dla ZS nr 2: 221 921,53 PLN

- rodzaje zadań projektowych:

- przeprowadzenie dodatkowych zajęć dyd. - wyrównawczych z: pracowni ekonomiczno-informatycznej, analizy ekonomicznej, matematyki, towaroznawstwa,
j. angielskiego

- przeprowadzenie dodatkowych zajęć podnoszących kompetencje kluczowe z:

j. polskiego, j. angielskiego, j. niemieckiego, matematyki, biologii, przedsiębiorczości

- przeprowadzenie zajęć specjalistycznych: warsztaty dla TM, warsztaty dla TH, warsztaty dla TL, warsztaty dla TI, zajęcia dla uczniów w zawodzie sprzedawca
i technik handlowiec

- przeprowadzenie zajęć korekcyjno - kompensacyjnych

- przeprowadzenie praktyki zawodowej dla kl TE, TM

- przeprowadzenie zajęć z doradztwa zawodowego

- przeprowadzenie wykładu „Zasady równości szans kobiet i mężczyzn
w zatrudnieniu oraz godzenie życia zawodowego rodzinnym”

W ramach realizacji projektu możliwe było doposażenie szkolnych pracowni zawodowych i gabinetów przedmiotowych, oto przykłady:

- materiały do zajęć z zakresu opieki pedagogiczno – psychologicznej (np. laptop, drukarka, radiomagnetofon, gry edukacyjne, podręczniki, materiały piśmiennicze do zajęć)

- zestawy multimedialne do pracowni: j. polskiego i wok, j. angielskiego, j. niemieckiego

- materiały edukacyjne do zajęć z języków (np. słowniki, podręczniki, ćwiczenia, repetytoria, testy, oprogramowania)

- materiały edukacyjne do zajęć z biologii (np. podręczniki, filmy DVD, zestawy do resuscytacji)

- materiały do zajęć z matematyki (np. plansze, bryły, kalkulatory, domina matematyczne, krążki z ułamkami)

- materiały do zajęć z doradcą zawodowym (np. filmy edukacyjne, ABC przedsiębiorczości)

- doposażenie pracowni sprzedaży celem przygotowania stanowisk egzaminacyjnych (np. regały, lady sprzedażowe, wózki transportowe, kasetki do banknotów i monet, metkownice, maszynki do krojenia, mierniki temperatury, telefax, niszczarka, trymer, drukarka)

- doposażenie pracowni logistycznej (np. podręczniki, poradniki, druki dokumentów, oprogramowanie)

- doposażenie pracowni dla TI (np. podręczniki, narzędzia, zestaw serwisowy, wkrętaki, szczypce, rękawiczki)

- doposażenie pracowni dla TM (np. ciecze obróbcze, gwintowniki, wiertarka, migomat, pilniki, lutownice, młotki, pogłębiacze, uchwyty, nitownice, kalkulatory, przyborniki kreślarskie, przymiary, szczelinomierze).