Szkoła‎ > ‎Osiągnięcia‎ > ‎

ZS2 jako SZKOŁA SUKCESU

1. Co to takiego?
    EWD
    , czyli Edukacyjna Wartość Dodana to wskaźnik pokazujący jakość pracy danej szkoły. Umożliwia ona pokazanie pracy szkoły w szerszym zakresie niż sygnalizuje to wynik końcowy z egzaminu maturalnego. Trzyletnie wskaźniki EWD i trzyletnie wyniki egzaminów charakteryzują szkoły ze względu na wyniki egzaminacyjne oraz efektywność nauczania w danej placówce.
    ewg
    Brane są tu pod uwagę prognozowane wyniki (na podstawie egzaminu po szkole gimnazjalnej) wszystkich uczniów danej szkoły i faktyczne wyniki młodzieży uzyskane na egzaminie maturalnym.
    Dla rodzica i ucznia duże znaczenie powinna mieć informacja, czy dana szkoła przyczynia się do postępu i rozwoju ucznia w trakcie nauki w danej placówce. EWD pozwala w sposób poprawny statystycznie wykazać wkład szkoły w ten postęp.
    Elipsy ilustrują pozycję danej szkoły na tle rozkładu wszystkich szkół w Polsce. Wykres dzieli się na cztery części nazwane jako
    • SZKOŁA NIEWYKORZYSTANYCH MOŻLIWOŚCI – szkoły o wysokich wynikach egzaminacyjnych oraz niskiej efektywności nauczania.
    • SZKOŁA WYMAGAJĄCA POMOCY - szkoła o niskich wynikach egzaminacyjnych i niskiej efektywności nauczania. W tej ćwiartce znajdą się szkoły, do których przyszli słabsi pod względem wyników egzaminu uczniowie i w ciągu trzech lat w technikum nie uczynili postępu na miarę swoich możliwości.
    • SZKOŁA WSPIERAJĄCA – szkoły o niskich wynikach egzaminacyjnych, ale wysokiej efektywności. W tej ćwiartce znajdą się technika, do których najczęściej przyszli słabsi pod względem wyników na egzaminie uczniowie, a intensywna praca zaowocowała znaczną efektywnością nauczania.
    • SZKOŁA SUKCESU – szkoły o wysokich wynikach egzaminacyjnych i wysokiej efektywności nauczania.
    • SZKOŁY NEUTRALNE (elipsa w centrum układu współrzędnych) – szkoły, w których notuje się zarówno średni w skali kraju poziom wyników egzaminacyjnych jak i przeciętną efektywność.

Pełne informacje na temat EWD dla innych roczników znajdują się na stronie:
      www.ewd.edu.pl

2. WYNIKI NASZEJ SZKOŁY
    Wyniki EWD wskazują, że statystyczny uczeń naszej szkoły uzyskuje wyniki egzaminu maturalnego wyższe niż by to wynikało z jego rezultatów na egzaminie gimnazjalnym. I tak
    • o 5 do 9 procent wynik wyższy z przedmiotów humanistycznych i języka polskiego
    • o 8 do 13 procent wynik wyższy z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych.

Wskaźniki dla naszej szkoły mieszczą się w pierwszej ćwiartce wykresu EWD co świadczy o tym że Technikum w Zespole Szkół nr 2 w Chełmnie jest SZKOŁĄ SUKCESU.
        Pełne Informacje o wynikach naszej szkoły pod adresem:
Poniżej załączam wyniki naszej szkoły oraz porównanie z innymi szkołami "z okolicy"
15 mar 2014, 16:10