Szkoła‎ > ‎Aktualności‎ > ‎

Zostać strażakiem, kto wie?

opublikowane: 8 cze 2018, 11:58 przez Agnieszka Grzymska   [ zaktualizowane 8 cze 2018, 11:59 ]

7. czerwca br. nasi logistycy z klas pierwszych  odwiedzili Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Chełmnie. Celem wizyty było zdobycie informacji na temat wymagań stawianych kandydatom do służby. Sam Dowódca Jednostki Ratowniczo –Gaśniczej bryg. mgr inż. Jakub Grzywacz oraz mł. ogn. Dominika Buller opowiedzieli nam o warunkach stawianym śmiałkom do Straży Pożarnej. Obejrzeliśmy ciekawe prezentacje, a na koniec test i …wypadliśmy dobrze.

Czy jest ciężko dostać się do pracy w straży? No cóż, odpowiedź nie jest jednoznaczna. To oczywiście zależy czy jesteś sprawny fizycznie, posiadasz wiedzę na temat funkcjonowania ochrony p.poż., jakie są Twoje szczególne zainteresowania i dotychczasowe osiągnięcia oraz jak dobrze potrafisz się zaprezentować. Jak powiedział p. J. Grzywacz, ważne jest wszystko, nawet to, jak przyjdziesz ubrany na rozmowę.

Postępowanie kwalifikacyjne do służby składa się z 4 głównych etapów, w tym m.in.: weryfikacji złożonych dokumentów (podania, życiorysu, oświadczenia), testów sprawnościowych (beep test- próba wydolnościowa, podciąganie się na drążku, bieg po kopercie), czy autoprezentacji. Istotne są także Twoje oceny na świadectwie oraz posiadane zaświadczenia o ukończonych kursach, szkoleniach specjalistycznych.

 

Dziękujemy strażakom z KP PSP w Chełmnie za cenne spotkanie!!!


Comments