Wycieczka przedmiotowa do Gdańska

opublikowane: 7 kwi 2016, 12:44 przez Jolanta Tomkowicz

Dnia 4 kwietnia 2016r. odbyła się wycieczka przedmiotowa   do Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.  Udział w wycieczce wzięli uczniowie klasy pierwszej i drugiej  technikum organizacji reklamy. Opiekunami wycieczki były Panie: Anna Herbut – Giżyńska i Jolanta Tomkowicz. Zaś  organizatorem była Pani Anna Szulc.  Celem wycieczki było uczestniczenie w dniach otwartych organizowanych na uczelni. W programie miało miejsce zwiedzanie  wydziałów:  Architektury Wnętrz, Wzornictwa, Projektowania  kulturowego,  Malarstwa, Sztuki, Grafiki komputerowej. Każdy wydział przedstawiał swoją wystawę oraz ofertę edukacyjną. Uczniowie mieli okazję porozmawiać ze studentami  i pedagogami, opiekunami pracowni. Dalej mogli obejrzeć pracownie z ekspozycjami prac projektowych studentów. Przedstawione prace wykonane były z nietypowych materiałów np. lampa wykonana z opasek zaciskowych.  Zorganizowano możliwość malowania graffiti na specjalnej ściance za pomocą farb w sprayu.  Dalej uczniowie mogli zwiedzić Starówkę w Gdańsku i integrować się w zespole klasowym. Atmosfera na wycieczce była bardzo pozytywna.