Wycieczka klasy I TOR

opublikowane: 21 paź 2014, 09:18 przez Agnieszka Grzymska   [ zaktualizowane 21 paź 2014, 09:26 ]

Dnia 10 października 2014 r.  zorganizowano wycieczkę do Torunia dla uczniów klasy I kształcących się w zawodzie technik organizacji reklamy. Pierwszym punktem programu wycieczki była wizyta  w  Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu.   Przewodnik CSW oprowadził uczniów  po wystawie  pt.:Kosmos Hansa Jürgena Syberberga, filmowe performance i magia teatru marionetek”. Wystawa ta przedstawia postać Hansa Jürgena Syberberga,  niemieckiego artysty i filmowca, który jest twórcą dzieła totalnego i najbardziej kontrowersyjnym kronikarzem historii kulturowej Niemiec. Wystawa w CSW przedstawia dorobek artysty z uwzględnieniem wątków wagnerowskich w jego twórczości. Obejmuje pokaz 30 unikatowych marionetek oraz prezentację pięciu dzieł filmowych.
    Po obejrzeniu wystawy uczniowie brali udział w warsztatach plastycznych zorganizowanych również w CSW. Warsztaty związane były tematycznie z wystawą i polegały na wykonaniu marionetek znanych postaci. Praca odbywała się w 3-4 osobowych grupach. Uczniowie wybrali  postacie m. in: Janusz Korwin Mikke, Lech Wałęsa,  Barack Obama, Michael Jackson, Conchita Wurst. Po zajęciach warsztatowych w CSW  uczniowie brali udział w prelekcji filmu „ Miasto 44” w Cinema City.