Wycieczka do instytucji finansowych i prawodawczych w Warszawie

opublikowane: 12 maj 2018, 07:03 przez Agnieszka Grzymska   [ zaktualizowane 12 maj 2018, 07:05 ]

W dniach 6-7 maja br. uczniowie technikum ekonomicznego i handlowego pod opieką p. G. Blicharz,  p. J. Tomkowicz, p. A. Szulc wyjechali na wycieczkę zawodoznawczą do Warszawy. Jej głównym celem było poznanie zasad funkcjonowania Giełdy Papierów Wartościowych i roli Narodowego Banku Polskiego.

W NBP uczniowie czynnie wzięli udział w zajęciach pt. „Bank i pieniądz”. Pani przewodnik przeprowadziła nas przez kolejne sale opowiadając o historii pieniądza, kształtowaniu się systemów bankowych w kolejnych epokach. Uczniowie nauczyli się badać autentyczność pieniądza, a także poznali ciężar sztabki czystego złota.

Na Giełdzie Papierów Wartościowych zapoznano nas z historią obrotu giełdowego, systemem składania zleceń, zasadami grania i inwestowania na giełdzie.

Poza tymi typowo „zawodowymi” punktami programu, zwiedziliśmy także Muzeum Powstania Warszawskiego, ogrody na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej i Łazienki Królewskie.

Chętni mieli też okazję podziwiać panoramę Warszawy z tarasu widokowego Pałacu Kultury i Nauki.

Czas bardzo szybko minął  i w poniedziałek około godz. 22 zmęczeni ale zadowoleni wróciliśmy do Chełmna. Wyjazd finansowany był z puli środków unijnych.