Wycieczka do Chorwacji

opublikowane: 4 cze 2017, 11:19 przez Agnieszka Grzymska   [ zaktualizowane 4 cze 2017, 11:22 ]

W  dniach 20-25.05. 2017 r. zorganizowano w  ZS2 w Chełmnie  wycieczkę do Chorwacji. Uczestnikami wycieczki byli uczniowie ZS2 – 40 osób. Kierownikiem wycieczki była p. Anna Szulc, a opiekunami byli p. Grażyna Blicharz, p. Beata Kępczyńska, p. Ewa Radczyc.  Miejscem noclegowym był hotel „Zora” w Primosten.  To malownicze miasteczko leżące  w  południowej części  Chorwacji, powstało już w XVI wieku.  W czasie wycieczki zwiedzaliśmy  miasta: Trogir i  Split po opieką przewodników. Trogir jest  miastem portowym na wybrzeżu Morza Adriatyckiego. Starówka Trogiru wpisana jest na listę UNESCO. Zachwyciły nas piękne widoki, wąskie kamienne uliczki. Split to  także urokliwe miasto , jednym z zabytków, które widzieliśmy  jest pałac (obecnie ruiny) cesarza Dioklecjana, także wpisany na listę UNESCO. Kolejnego dnia zwiedzaliśmy Szybenik m. in. Katedrę św. Jakuba, twierdzę św. Michała, z której widać cudowną panoramę Dalmancji. Ostatnim punktem programu wycieczki było zwiedzanie Parku Krka, gdzie można podziwiać bajkowe wodospady i soczystą zieleń. Atmosfera  wycieczki  była niesamowita, uczniowie integrowali się przez cały czas pobytu. Mimo zmęczenia podróżą byli zadowoleni i chętni do aktywnego spędzania czasu . Wyszli z inicjatywą zagrania integracyjnego meczu siatkówki .  Z opinii uzyskanych od uczestników wycieczki chciałam zacytować jedną z wypowiedzi: „ To była najlepsza wycieczka , na której byłam do tej pory, atmosfera chyba wszystkim sprzyjała … Taka wycieczka to duży plus dla szkoły… Bardzo mi się podobało, a widoki, które mamy w pamięci, pozostaną nam do końca życia:)”