W wydziale kryminalnym - – zajęcia dla logistyków

opublikowane: 3 kwi 2015, 05:31 przez Agnieszka Grzymska   [ zaktualizowane 3 kwi 2015, 05:32 ]
W ubiegłym tygodniu odbyły się kolejne zajęcia dla uczniów pierwszych klas technikum logistycznego w ramach innowacji pedagogicznej „Przed wyborem pracy
w służbach mundurowych”. Zgodnie z harmonogramem innowacji w marcu zadania realizowała Policja. Tym razem uczniowie poznali tajniki pracy policjantów z wydziału kryminalnego.

Po zajęciach uczniowie wypowiedzieli się krótko – było SUPER!

W czasie spotkania młodzież dowiedziała się na czym polega praca technika kryminalistyki, w jaki sposób szkoli się policjantów,  jak później zdobywają oni kolejne umiejętności, w końcu jakie predyspozycje musi mieć mundurowy, aby pracować
w wydziale kryminalnym.

Oprócz wiedzy teoretycznej młodzi ludzie poznali tajniki dotyczące zabezpieczania śladów na miejscu przestępstw, wypadków drogowych, różnych zdarzeń losowych.

Technik prowadzący zajęcia w praktyce pokazał uczniom, jak ujawnia się i pobiera odciski palców pozostawione przez sprawcę, jak zabezpiecza się ślady jego obuwia oraz ślady zapachowe.  W czasie zajęć uczniowie mieli  okazję obejrzeć  pokaz multimedialny dotyczący metod pracy wydziału kryminalnego. Obejrzane zdjęcia z wypadków drogowych zarejestrowane  „obiektywem fotograficznym” policjanta, który musi wykonać „twardą pracę”, pozbawioną emocji, zrobiły na młodzieży największe wrażenie.

Dziękujemy policjantom z KPP w Chełmnie za świetne zajęcia pokazujące kolejny fragment pracy mundurowych.