W wydziale kryminalnym…

opublikowane: 6 cze 2016, 11:01 przez Agnieszka Grzymska   [ zaktualizowane 6 cze 2016, 11:03 ]

W czwartek, 2 czerwca br. młodzież realizująca innowację pedagogiczną „Przed wyborem pracy w służbach mundurowych” uczestniczyła w kolejnych zajęciach prowadzonych przez policjanta KPP w Chełmnie – aspiranta Jarosława Filipka. Tym razem uczniowie poznali pracę wydziału kryminalnego.

Logistycy otrzymali bogatą wiedzę o taktycznych zasadach, sposobach, metodach i środkach wykrywania przestępstw i ich sprawców. Uczniowie mieli okazję poznać techniki śledcze: daktyloskopię, traseologię, osmologię, mechanoskopię. Dowiedzieli się wiele o sposobach prowadzenia oględzin, zabezpieczania śladów, sporządzania protokołów. Ciekawym doświadczeniem było samodzielne pobieranie śladów.