Szkoła‎ > ‎Aktualności‎ > ‎

Współpraca z WSG w Bydgoszczy

opublikowane: 20 gru 2015, 08:07 przez Agnieszka Grzymska   [ zaktualizowane 20 gru 2015, 08:08 ]

W dniach 7 i 10 grudnia 2015 roku odbyły się w naszej szkole spotkania młodzieży z pracownikami Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy.  Zajęcia  poprowadzili pan mgr Robert Lauks - coach personalny, kierownik Biura Karier WSG oraz pan mgr Marcin Żurański, dyrektor Działu Marketingu i Informacji WSG.

W poniedziałek w spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas III TE i IV TL.  Zostało ono podzielone na dwie części. Tematem pierwszej  była sytuacja na regionalnym rynku pracy. W drugiej części omówione zostały zasady prezentacji na rozmowie kwalifikacyjnej. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się jak postrzegany jest kandydat przez osoby rekrutujące, jakich zachowań unikać, jakich informacji o sobie nie należy podawać. Uczniowie uczestniczyli w mini rozmowach kwalifikacyjnych wcielając się w rolę osób poszukujących pracy.

Czwartkowe spotkanie dotyczyło podejmowania działalności gospodarczej, poszukiwania pomysłu na nowy produkt oraz sporządzania biznesplanu.  Uczniowie zostali podzieleni na grupy, których zadaniem było „wytworzenie” nowego produktu. „Nowego” czyli takiego, którego jeszcze nie ma na rynku, produktu przyszłości, który będzie zaspokajał pojawiające się, nowe  potrzeby. Utrudnieniem była bardzo mała ilość materiałów do realizacji pomysłów, m. in. taśma klejąca, kartki papieru, folia aluminiowa, rolki papierowe, koszuli do kartek itp. Po zakończeniu prac każda grupa prezentowała swój efekt, omawiała jego zastosowanie. Kolejnym etapem było przygotowanie biznesplanu dla własnej działalności gospodarczej, wdrożenia pomysłu w życie. Według opinii prowadzącego nasza młodzież doskonale poradziła sobie z tym zadaniem. Mamy nadzieję, że w przyszłości możliwe będzie zorganizowanie podobnych spotkań dla kolejnych grup uczniów.  

Comments