WAŻNY DOKUMENT - KONSTYTUCJA

opublikowane: 27 kwi 2017, 12:16 przez Agnieszka Grzymska   [ zaktualizowane 27 kwi 2017, 12:17 ]

O tym, jak ważna dla każdej i każdego z nas jest Konstytucja, można było dziś usłyszeć w #zs2chelmno podczas uroczystości rocznicy ustanowienia Konstytucji 3 maja. Tym razem jednak klasa IIITOR pod kierunkiem p. A. Szulc i przy współpracy p. T. Majewskiego zaproponowała nam spojrzenie nie na dokument sprzed ponad 200 lat, ale na aktualnie obowiązującą Ustawę Zasadniczą.

Dzięki prezentacji i krótkiemu montażowi słowno-muzycznemu uczennice i uczniowie naszej szkoły dowiedzieli się, czym jest Konstytucja, w jaki sposób chroni każdego człowieka mieszkającego w Polsce i jak sama jest chroniona. Że do jej przestrzegania zobowiązany jest każdy – i obywatelki, i obywatele, i sądy, i władze państwowe.

I padły jeszcze inne ważne słowa. Ważne przy tworzeniu i ustanawianiu konstytucji.