Wyniki VIII Szkolnego Turnieju Sudoku

opublikowane: 1 mar 2017, 10:31 przez Agnieszka Grzymska   [ zaktualizowane 15 mar 2017, 12:58 ]

Dnia 14 marca 2017r. na dużej przerwie w sali nr 9, w ramach Światowego Dnia Liczby Pi odbył się VIII szkolny turniej SUDOKU.  Konkurs ten miał na celu popularyzację łamigłówek liczbowych wśród młodzieży szkolnej, rozwijanie logicznego myślenia, przewidywania, dostrzegania związków pomiędzy poszczególnymi etapami rozumowania. Zadowolenie z osiągniętego sukcesu, jakim było samodzielne rozwiązanie łamigłówki, które może zachęcić uczniów do ćwiczenia i poszukiwania rozwiązań innych problemów logicznych, matematycznych czy technicznych, co pozwoli uwierzyć we własne możliwości. W konkursie wzięło udział tylko 6 osób (zapraszamy do udziału za rok). Każdy otrzymał do rozwiązania 1 SUDOKU.

Najlepsi okazali się i otrzymali nagrody:

I miejsce Bartosz Ciechowski z klasy IVTI,

II miejsce Maurycy Szyca z IVTI