Uczymy się od policjantów

opublikowane: 4 mar 2016, 00:36 przez Anna Herbut - Giżyńska
Jaki i kiedy muszą interweniować policjanci? Na to i inne pytania odpowiadali uczniom Zespołu Szkół nr 2 policjanci z KPP w Chełmnie, podczas spotkania, które odbyło się w dniu 3 marca w ramach prowadzonej w szkole innowacji pedagogicznej pt. „ Przed wyborem pracy w służbach mundurowych”. Tematem przewodnim spotkania była INTERWENCJA. Dowiedzieliśmy się, że czynny policjant podczas interwencji wyposażony jest w tak zwane środki przymusu bezpośredniego, tj. m.in.: pałkę służbową typu tonfa, gaz łzawiący, paralizator, broń, latarkę, dokumenty i wiele innych często niestety przydatnych sprzętów. Całe umundurowanie może ważyć nawet do 20 kg. Obecna na spotkaniu Pani kom. Agnieszka Sobieralska- specjalista Wydziału prewencji i Ruchu Drogowego KPP w Chełmnie, stwierdziła, że policjanci nigdy nie mogą narzekać na brak pracy, dlatego  zachęcała do zainteresowania się pracą właśnie w tej służbie mundurowej. Policjanci, którzy demonstrowali chwyty obezwładniające, opowiadali również o przypadkach akcji wyjątkowych oraz wymagających twardej psychiki. Policjanci przypominali młodzieży o tym, jak ważne jest zachowywanie rozsądku w każdej sytuacji życiowej, podkreślając przy tym trud pracy policjanta na służbie.

Dziękujemy obecnym w szkole policjantom oraz p. kom. Agnieszce Sobieralskiej za przygotowanie
 i przeprowadzenie spotkania z młodzieżą. Autorki innowacji: Aleksandra Thiemann  i Anna Herbut- Giżyńska.