Uczniowie ZS2 na stażach wakacyjnych

opublikowane: 23 sie 2021, 06:27 przez Agnieszka Grzymska
W lipcu i sierpniu uczniowie z Zespołu Szkół nr 2 im. Adama Mickiewicza 64 uczniów (w zawodach technik informatyk,technik ekonomista, technik logistyk, technik reklamy) brało udział w stażach wakacyjnych w ramach projektów: Nowoczesne Kształcenie zawodowe w powiecie chełmińskim II.
Celem stażu zawodowego było doskonalenie umiejętności i podniesienie kwalifikacji zawodowych, praca w rzeczywistych warunkach na stanowisku pracy, przygotowanie uczniów do wejścia na rynek pracy oraz wzmocnienie współpracy ZS2 w Chełmnie z pracodawcami.
Miejsca, w których były realizowane staże zawodowe uczniów to: Urząd Miasta Chełmna, Biuro Rachunkowe Buchalter z Chełmna, Salon komputerowy BITLAND z Chełmna, Serwis-sklep MAX Mirosław Wojtalik z Chełmna, Starostwo Powiatowe w Chełmnie, Fam - Technika Odlewnicza sp. z o.o. z Chełmna, Salon Komputerowy PC-MARKET z Chełmna, ADRIANA S.A. z Kosowizny, Big Foto ze Świecia, Wzorcownia Studio Architektury Wnętrz z Chełmna, Danhoss z Chełmna, Chełmiński Dom Kultury, KMA Studio Reklamy ze Świecia, IMS Sofa sp. z o. o z Chełmna, Miejska Biblioteka Publiczna im. Walentego Fijałka z Chełmna, Firma STIEGELMEYER sp. z.o.o. z Grubna, Urząd Gminy Unisław, Urząd Gminy Stolno i Zakład Usług Administracyjnych Ojar z Chełmna.
Każdy uczeń po zakończeniu stażu otrzymał wynagrodzenie i zwrot kosztów dojazdów.
Cenne są zdobyte doświadczenia, nabyta praktyka zawodowa, znajomość etyki zawodu oraz konkretne umiejętności. Dziękujemy pracodawcom za dobrą współpracę.