Turniej wiedzy pożarniczej – kolejny sukces Patryka

opublikowane: 10 kwi 2017, 11:17 przez Agnieszka Grzymska   [ zaktualizowane 10 kwi 2017, 11:17 ]

5 kwietnia br. w Komendzie Powiatowej PSP w Chełmnie odbył się III etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

Miasto Chełmno w kategorii szkół ponadgimnazjalnych reprezentowało dwóch uczniów: Jakub Ćwik (Zespół Szkół nr 1) oraz  Patryk Pliszczyński, uczeń naszej szkoły.

Patryk kolejny raz udowodnił, że wiedza pożarnicza nie jest dla niego tajemnicą.

Uczeń z bardzo dużą ilością punktów zajął drugie miejsce. Rywalizacja konkursowa polegała na rozwiązaniu testu wiedzy składającego się z 30 pytań. Zagadnienia dotyczyły techniki pożarniczej, sprzętu gaśniczego, zasad postępowania na wypadek pożaru, przepisów przeciwpożarowych, historii ruchu strażackiego oraz zagadnień ochrony ludności, ekologii i ratownictwa.

Gratulujemy Patrykowi i liczymy na dalsze sukcesy w kolejnym roku.