Turniej wiedzy pożarniczej - znamy zwycięzców etapu szkolnego!

opublikowane: 15 mar 2017, 13:49 przez Agnieszka Grzymska

Znamy wyniki szkolnego etapu Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Uczniowie, którzy zdobyli największą ilość punktów to:

Patryk Pliszczyński i Dominik Kwiatkowski z klasy II TL. Oni będą reprezentować ZS2 w kolejnych rozgrywkach turnieju.

W szkolnej rywalizacji wzięło udział 33 uczestników, wszyscy to uczniowie technikum logistycznego z klas I, II, III.

W piątek 10 marca uczestnicy konkursu zmagali się z dwudziestoma pytaniami testowymi. Wiedza, jaką należało się wykazać, dotyczyła techniki pożarniczej, sprzętu gaśniczego, zasad postępowania na wypadek pożaru, przepisów przeciwpożarowych, historii ruchu strażackiego oraz zagadnień ochrony ludności, ekologii
i ratownictwa. Rywalizacja, chociaż na papierze, była bardzo zacięta i wyrównana, 10 osób zdobyło ponad 70% punktów.

Szkolnym zwycięzcom życzymy powodzenia na kolejnym etapie rozgrywek, a pozostałym uczestnikom rywalizacji gratulujemy wysokiego poziomu wiedzy.