Szkoła‎ > ‎Aktualności‎ > ‎

TL w Policji

opublikowane: 5 lis 2014, 11:36 przez Agnieszka Grzymska   [ zaktualizowane 19 lis 2014, 11:25 ]
Przed wyborem przyszłego zawodu stanęli kolejni uczniowie rozpoczynający naukę w technikum, w zawodzie technik logistyk. Aby ułatwić im wybór dyrekcja szkoły wspólnie z chełmińskimi służbami mundurowymi rozpoczęła innowacyjny program, którego celem jest przybliżenie charakteru i rodzaju służby w mundurze.

 Chełmińscy policjanci wspólnie z dyrekcją Zespołu Szkół nr 2 w Chełmnie rozpoczęli realizację innowacyjnego programu pedagogicznego pod hasłem "Przed wyborem pracy w służbach mundurowych". Celem programu jest przybliżenie uczniom rozpoczynającym naukę w technikum o profilu logistycznym charakteru i rodzaju służby formacji mundurowych. Wśród nich oczywiście policji. W trakcie teoretycznych i praktycznych zajęć odbywających się w trakcie całego roku szkolnego uczniowie zdobywać będą wiedzę o służbie w policji. Nikt bardziej nie przybliży im i nie pokaże tego "fachu" jak sami policjanci. Młodzi ludzie będą mieli okazję zapoznać się nie tylko z aktami prawnymi regulującymi naszą pracę ale także będą mogli przyjrzeć się z bliska, od tzw. "kuchni" naszym codziennym obowiązkom służbowym.


16.10.2014r. odbyły się pierwsze zajęcia, w trakcie których policjanci zapoznawali uczniów "logistyka" z obowiązującymi przepisami określającymi służbę w Policji. Omówili podstawowe zadania jakie mają do wykonania w trakcie codziennej służby policjanci. Nie zabrakło oczywiście informacji o tym kto i kiedy może rozpocząć służbę w szeregach mundurowych. Po zakończeniu wykładu z "teorii"  uczniowie przybyli do chełmińskiej komendy, gdzie mieli okazję porozmawiać z policjantami ruchu drogowego, z dzielnicowymi oraz z dyżurnym. Funkcjonariusze opowiedzieli im na czym polega ich praca, czym zajmują się w trakcie służby. Zaprezentowali uczniom wyposażenie do służby, pokazali urządzenia do mierzenia prędkości pojazdów oraz do sprawdzania stanu trzeźwości kierujących.

Na zakończenie "przyszli funkcjonariusze" odwiedzili policyjny areszt. Można więc śmiało powiedzieć, że edukację o przyszłym zawodzie rozpoczęli za kratkami...                               
tekst pochodzi ze strony http://www.chelmno.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl 

 

 

 

 

Comments