TEATRALNE SPOTKANIE Z NOBLISTKĄ

opublikowane: 8 kwi 2017, 07:28 przez Agnieszka Grzymska   [ zaktualizowane 8 kwi 2017, 07:29 ]

W piątek, 7 kwietnia, uczniowie IIaTL/TE razem z p. T. Majewskim, udali się do auli ZSO nr1 w Chełmnie na monodram „W promieniach” w wykonaniu Julii Korsakowskiej z Inowrocławskiego Teatru Otwartego w reżyserii p. Elżbiety Piniewskiej.

Sztuka opowiadała o życiu polskiej noblistki Marii Skłodowskiej-Curie. Aktorka pokazała ją jako osobę niezwykle wrażliwą, dla której zapałka nie była tylko zapałką, a odłamkiem odwiecznego istnienia połączonego z siłą ludzkiego intelektu. Młoda aktorka, rówieśniczka uczniów naszej szkoły, wykazała się dużym talentem – wspaniałym głosem, świetnym wczuciem się w rolę i umiejętnością wzruszania.