Szlachetna Paczka

opublikowane: 28 lis 2016, 05:16 przez Agnieszka Grzymska

Kolejna edycja Szlachetnej Paczki przed nami. Zróbmy wspólnie coś wspaniałego dla wspaniałych ludzi. Szczegóły poniżej.

Po raz trzeci chcielibyśmy wesprzeć potrzebujących przed świętami. Wolontariusze wraz z przedstawicielem Samorządu Uczniowskiego i opiekunami wybrali rodzinę z naszego powiatu, której chcielibyśmy wspólnie przygotować paczkę.

Bez Waszej pomocy się nie uda, liczymy na Was.

Opis rodziny

Pani Dorota (41 l.) i pan Mirosław (45 l.) mieszkają wspólnie z czterema córkami: Marleną (20 l.), Darią (18 l.), Weroniką (16 l.) i Sarą (14 l.). Pani Dorota na co dzień zajmuje się dwiema niepełnosprawnymi córkami: Marleną i Darią. Weronika i Sara uczą się w technikum i gimnazjum. Pan Mirosław pracuje zawodowo jako listonosz. Około 14 lat temu zaczęły się problemy ze zdrowiem Marleny. Z początku lekarze nie potrafili powiedzieć, co się dzieje z nóżkami ich córki. Jakiś czas później te same objawy pojawiły się u Darii. Po wielu konsultacjach poznali diagnozę: choroba genetyczna: ataksja-teleangiektazja.
Chociaż Weronika i Sara okazały się zdrowe, to jednak życie całej rodziny uległo zmianie. Życie pani Doroty i pana Mirka skupia się na zapewnieniu rodzinie jak najlepszych warunków. Rodzina uczestniczy w spotkaniach Fundacji Razem Zdążymy. Marlena i Daria są stale rehabilitowane, mimo, że choroby niestety nie da się zatrzymać. Weronika i Sara to dziewczyny z pasją. Uwielbiają czytać i są świetnymi uczennicami. Pan Mirosław to "złota rączka". Sam przeprowadza w domu wszelkie remonty. Pani Dorota latem uprawia niewielki ogródek, z którego rodzina ma świeże warzywa.

W tym momencie najpilniejszą potrzebą do zrealizowania są kurtki dla dziewczynek. Zbliża się zima, a droga do szkoły każdej z dziewcząt jest długa. Rodzina będzie cieszyła się bardzo z każdej kołdry i poduszki.

Najważniejsze potrzeby rodziny
Kurtki zimowe, ponieważ zbliża się sezon zimowy.
Poduszki, ponieważ zdarza się, że członkowie rodziny śpią jedynie na jaśku.
Kołdry, ponieważ część rodziny jedynie śpi pod kocami
Żywność trwała:
olej, mąka, warzywa w puszkach,
inne produkty żywnościowe, np. słodycze

Środki czystości:
proszek do prania,
płyn do prania

Chcesz pomóc? Skontaktuj się z  p.Torbińską i p.Jaszczak