Szkoła‎ > ‎Aktualności‎ > ‎

Szlachetna Paczka ZS2

opublikowane: 5 gru 2015, 04:37 przez Agnieszka Grzymska   [ zaktualizowane 5 gru 2015, 04:39 ]
W tym roku sporządzamy szlachetną paczkę dla Pani Hanny (63 l.), która mieszka wraz z mężem Janem (80 l.) oraz synem Michałem (28 l.).

Rodzina radziła sobie samodzielnie, gdy pani Hanna mogła pracować dorywczo i wspierać tym budżet domowy. Aktualnie z powodu bardzo zaawansowanej zaćmy męża musi się nim opiekować i pomagać mu w codziennych czynnościach. Pan Jan w grudniu będzie miał operację, co daje nadzieję na jego samodzielność. Domownicy utrzymują się z tego co zarobi Pan Michał i z emerytury Pana Jana. Po odliczeniu kosztów utrzymania mieszkania i wykupieniu leków, rodzinie pozostaje kwota, która umożliwia jedynie skromne życie z dnia na dzień.

Pani Hanna mimo trudnej sytuacji życiowej nie poddaje się i wspiera swojego męża. Marzy o tym by operacja się udała i przyniosła efekty. Chce jak najszybciej wrócić do pracy, aby wspomóc domowy budżet. Syn dzielnie wspiera rodziców i jest dumny z swojej mamy, która poświęca się dla męża.

Rodzinie najbardziej przydadzą się:

- żywność- herbata, kasza, cukier, konserwy mięsne, kawa, makaron, olej, konserwy rybne, ryż, mąkę, dżem, warzywa w puszkach, słodycze,

- środki czystości - proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący, płyny czyszczące, szampon. Są to potrzeby, które obciążają codziennie domowy budżet.

Domownikom bardzo przyda się też wyposażenie mieszkania (pościel, koc).

Będą wdzięczni za każdą okazaną pomoc.

Prosimy bardzo o zbiórkę pieniędzy na zakup koca, ręczników i pościeli.

Wyżej wymienione rzeczy można przynosić do świetlicy do nauczycieli wychowania fizycznego.

Zbiórka trwa do 09.12.2015 r. (środa)

Comments