Szkolny Dzień Ekologiczny. Rywalizacja wiedzowa młodych ekologów.

opublikowane: 30 kwi 2015, 04:56 przez Agnieszka Grzymska
28 kwietnia 2015 roku odbył się Szkolny Dzień Ekologiczny. Głównym punktem dnia były finały Powiatowej Olimpiady Ekologicznej.

Wśród głównych założeń przedsięwzięcia można wymienić:

- upowszechnienie wiedzy o środowisku przyrodniczym, przyczynach i skutkach jego zanieczyszczenia,

- poznawanie metod ochrony, kształtowania środowiska oraz zasad zrównoważonego ekorozwoju,

- rozwijanie świadomości oraz wrażliwości ekologicznej,

- zdobywanie wiedzy o lokalnym środowisku przyrodniczym i aktywnych formach jego ochrony.

Celem spotkania była również integracja uczniów  szkół naszego powiatu.

Od godziny 10.00 w murach ZS2  gościliśmy uczestników rywalizacji i ich opiekunów.

W pierwszej turze zmagań walczyli uczniowie podstawówek i gimnazjaliści, a w drugiej - uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Po rozwiązaniu testu, młodzi ekolodzy mieli okazję uczestniczyć w zajęciach warsztatowych zorganizowanych przez zespół nauczycieli przedmiotów przyrodniczych, których wspomagali uczniowie klas: I TL oraz I TI. Drużyna naszej szkoły w rywalizacji wiedzowej zajęła III miejsce.

Wszystkim uczestnikom olimpiady gratulujemy osiągniętych wyników i zapraszamy za rok, na kolejną edycję konkursu.