Szkolny Dzień Ekologiczny. Olimpiada Ekologiczna

opublikowane: 28 kwi 2016, 08:50 przez Agnieszka Grzymska   [ zaktualizowane 28 kwi 2016, 08:52 ]

27 kwietnia 2016 roku w naszej szkole gościliśmy młodych ekologów – uczestników Powiatowej Olimpiady Ekologicznej. Organizatorem rywalizacji było Starostwo Powiatowe w Chełmnie, a ZS2, jak każdego roku, był gospodarzem miejsca wspomnianego konkursu. Należy podkreślić, iż w zorganizowanie przedsięwzięcia włączyli się członkowie szkolnego koła EKOLOGISTYKÓW.

Główne cele olimpiady to:

- upowszechnienie wiedzy o środowisku przyrodniczym, przyczynach i skutkach jego zanieczyszczenia,

- poznawanie metod ochrony, kształtowania środowiska oraz zasad zrównoważonego ekorozwoju,

- rozwijanie świadomości oraz wrażliwości ekologicznej,

- zdobywanie wiedzy o lokalnym środowisku przyrodniczym i aktywnych formach jego ochrony.

Ważnym założeniem spotkania była również integracja uczniów  szkół naszego powiatu.

W pierwszej turze zmagań walczyli uczniowie podstawówek i gimnazjaliści,
a w drugiej - uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.

Po rozwiązaniu testu, młodzi przyrodnicy uczestniczyli w zajęciach warsztatowych. Tegoroczne spotkanie dotyczyło ważnych wydarzeń ekologicznych, młodzież tworzyła wspólny kalendarz ekologiczny.

Warto podkreślić, że uczestniczki konkursu – reprezentantki ZS2 w testowej rywalizacji wykazały się bogatą wiedzą. Dziewczyny znalazły się bardzo wysoko
w końcowej klasyfikacji indywidualnej, a drużynowo zajęły II miejsce.

Wszystkim uczestnikom olimpiady gratulujemy osiągniętych wyników i zapraszamy za rok, na kolejną edycję konkursu.