Szkolna Drużyn Pierwszej Pomocy w akcji

opublikowane: 3 cze 2018, 09:37 przez Agnieszka Grzymska   [ zaktualizowane 3 cze 2018, 09:41 ]

W sobotę, 19 maja odbył się wojewódzki etap Ogólnopolskich Mistrzostw Drużyn Medyczno-Sanitanych.  Nasz okręg reprezentowała drużyna ZS2 z Chełmna, która w ubiegłym tygodniu wygrała etap powiatowy.

Turniej był niesamowitym sprawdzianem dla wszystkich finałowych zespołów. Miejscem rozgrywek było centrum Bydgoszczy. Grupy musiały zaprezentować swoją wiedzę i umiejętności na 7 przygotowanych przez organizatorów stacjach. Każda drużyna przemierzała trasę zawodów i docierała do stanowiska, na którym pozoranci symulowali różnego typu wypadki. Wśród zdarzeń była kolizja drogowa z kilkoma poszkodowanymi, był wypadek w parku, gdzie dziewczyna doznała złamania otwartego kończyny dolnej. Młodzież musiała pomóc osobie oparzonej, chorym z cukrzycą i epilepsją, człowiekowi, który stracił przytomność. Ważnym punktem zawodów był test wiedzy, który zawodnicy rozwiązywali w ramach jednej ze stacji.

Tym razem nasza drużyna nie zajęła znaczącego miejsca. Zawodnikom zabrakło doświadczenia (nasze drużyny mają niespełna rok). Mimo to, występ naszych uczniów należy uznać za bardzo udany. Oczekujemy kolejnych sukcesów w następnym roku.

Materiał zdjęciowy pokazuje naszą Szkolną Drużynę Pierwszej Pomocy w akcji.