Szkolenie survivalowe dla logistyków

opublikowane: 25 kwi 2018, 11:23 przez Agnieszka Grzymska

W miniony czwartek (19.04.2018r.) odbyły się kolejne zajęcia ze służbami mundurowymi. Tym razem naszym logistykom zorganizowano zajęcia uczące sztuki przetrwania. Szkolenie survivalowe przygotowali i przeprowadzili żołnierze z jednostki wojskowej 3136. Uczestnicy ćwiczeń mogli poczuć przedsmak żołnierskiej służby. Uczniowie poznali podstawowe zasady przeżycia w ekstremalnych warunkach. Nauczyli się jak przetrwać bez pitnej wody i zapałek, zgłębili tajniki budowy schronienia i organizowania obozowiska. Ciekawym doświadczeniem była nauka udzielania pierwszej pomocy. Młodzi ludzie przekonali się, że w warunkach ekstremalnych oprócz sprawności fizycznej liczy się wiedza z różnych dziedzin życia.

Bardzo dziękujemy porucznikowi Robertowi Wal i współpracującym z nim żołnierzom za przygotowanie i przeprowadzenie interesujących zajęć.