SZKOŁA Z GIGANTAMI

opublikowane: 8 maj 2020, 01:09 przez Agnieszka Grzymska
“Szkoła z Gigantami” to cykl 5 zajęć online w formie webinaru, które szkoły mogą zaproponować swoim uczniom w ramach lekcji informatyki lub dodatkowych zajęć pozaszkolnych.

Pierwsze 4 lekcje to praktyczne warsztaty z programowania w środowisku Scratch oraz App Inventor dla młodszej grupy wiekowej lub języka Python dla starszych uczniów.

Ostatnia, piąta lekcja połączona jest z akcją “Bezpieczny Internet Online”. Zajęcia poświęcone będą tematyce cyberzagrożeń i zasadom bezpiecznego korzystania z Internetu. Program objęty jest honorowym patronatem Ministerstwa Cyfryzacji i Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Warsztaty są całkowicie bezpłatne i będą prowadzone z podziałem na 2 grupy wiekowe: 9-12 lat oraz 13-18. Dla każdej z grup program został specjalnie dopasowany.

szczegóły: TU