Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

opublikowane: 29 lis 2019, 04:24 przez Agnieszka Grzymska   [ zaktualizowane 7 gru 2019, 06:14 ]
W naszej szkole obchodziliśmy Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. W ramach pierwszego dnia zostały zorganizowane zajęcia w klasach maturalnych, z Przedstawicielem Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Toruniu. Uczestnicy mieli okazję usłyszeć o:
- wprowadzeniu na rynek pracy,
- kompetencjach kluczowych i
- zawodach przyszłości (barometr zawodów).
Uczniowie II i III TOR mieli okazję uczestniczyć w wycieczce do Muzeum Fotografii w Bydgoszczy. Miejsce bardzo klimatyczne i warte obejrzenia. Uczniowie poznali tajniki fotografii analogowej pod opieką konesera w tej dziedzinie - pana Marka Noniewicza.
Poza pokazem eksponatów muzealnych, uczestniczyli w warsztatach fotograficznych. Ciekawostką było robienie zdjęć zwykłą puszką a potem wywołanie ich w ciemni, w postaci negatywów.
Podczas "Światowej Środy Przedsiębiorczości" gościła u nas przedstawicielka Urzędu Pracy w Chełmnie i prowadziła zajęcia na temat usług instytucji oraz dokumentów aplikacyjnych.
Uczniowie III TI 21 listopada mieli okazję uczestniczyć w warsztatach ,,Jak założyć własny biznes", zorganizowanych przez przedstawicieli Inkubatora Przedsiębiorczości w Świeciu. Wykazali się kreatywnością i dużą wiedzą z zakresu przedsiębiorczości

W piątek, 22 listopada, był kolejny dzień Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, podczas którego uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w zajęciach w Grudziądzkim Parku Przemysłowym, gdzie zwiedzali firmy SAWEX i LAPP CONNECTO oraz uczestniczyli w zajęciach na temat usług Inkubatora Przedsiębiorczości w Grudziądzu.