Superhandlowiec

opublikowane: 25 mar 2015, 13:36 przez Agnieszka Grzymska   [ zaktualizowane 14 kwi 2015, 11:00 ]

Dnia 24.03.2015  w Zespole Szkół nr 2 w Chełmnie odbył się konkurs „Superhandlowiec”. Udział wzięli reprezentanci szkół  z Grudziądza, Inowrocławia, Unisławia, Rypina, Łasina i Chełmna. W regionalnym wymiarze organizowany był  już po raz trzynasty. Nad przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie: przewodnicząca – Pani Anna Herbut-Giżyńska oraz  członkowie pani  Hanna Kaczmarek opiekun zespołu  z Inowrocławia i  Pani   Monika Zalaś   opiekun zespołu  z Rypina.

Konkurs składał się z siedmiu konkurencji m.in. test  wiadomości, faktura, obsługa kasy fiskalnej, sprawne liczenie reklama nietypowego produktu,  protokół różnic i ekspozycja sklepowa.

W czasie konkursu  widownia i zaproszeni goście mieli okazje posłuchać prezentacji  Pani Iwony Janiak – dyrektora Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Chełmnie nt. rozmowy kwalifikacyjnej.

Ostateczne wyniki konkursu: I miejsce  zespół z Grudziądza, II miejsce  zespół z  Rypina, III miejsce  zespół z Chełmna.

Nagrody główne ufundowało Starostwo Powiatu Chełmińskiego. Ponadto   pracodawcy: p.Barbara Stawikowska – sklep „Piast”, p. Tomasz Jarząb „Cukiernia – Piekarnia Jarząb”-  dofinasowali  konkurs  w postaci rzeczowej.

W trakcie konkursu  miały miejsce również występy artystyczne  uczniów naszej szkoły: Dominiki Kasiańczuk  i Miłosza Rozmysłowicza, Kamila Komorowskiego, Ani Kubiny.

Organizatorami konkursu byli nauczyciele przedmiotów zawodowych:  p. Anna Szulc i p. Grażyna Blicharz. Uczniowie klasy I TOR zajęli się  prowadzeniem i obsługą konkursu.