Szkoła‎ > ‎Aktualności‎ > ‎

Sukces szkoły w rankingu Perspektyw 2016

opublikowane: 20 sty 2016, 07:10 przez Anna Herbut - Giżyńska   [ zaktualizowane 20 sty 2016, 09:54 ]
„ Najlepszy sposób na osiągnięcie sukcesu to postępować według rad, które dajemy innym"    Taylor Harold

   Zgodnie z wynikami ogólnopolskiego rankingu szkół ponadgimnazjalnych Perspektywy 2016 Zespół Szkół nr 2 im. Adama Mickiewicza w Chełmnie zdobył tytuł BRĄZOWEJ SZKOŁY 2016” i 16 miejsce w rankingu techników w województwie kujawsko- pomorskim, a 175 miejsce w rankingu maturalnym techników w Polsce.

Zdobycie wysokiego miejsca i tytułu w rankingu PERSPEKTYW jest dla nas istotnym powodem do dumy, bowiem świadczy o konsekwentnej realizacji wspólnych priorytetów dyrekcji szkoły i całej zaangażowanej kadry pedagogicznej, ambicji i pasji uczniów, a także dobrej współpracy z organem prowadzącym, który zawsze dba o właściwe warunki nauczania w naszej szkole.

W tym miejscu Dyrekcja szkoły  pragnie gorąco podziękować nauczycielom za wspólną, wytężoną pracę, uczniom za aktywność i zdyscyplinowanie w często stresujących momentach, zwłaszcza w trakcie egzaminów maturalnych i zawodowych, a organowi prowadzącemu za przychylność i wsparcie.

Metodologia, czyli według jakich zasad nas oceniano…

W  rankingu techników w województwie kujawsko- pomorskim, w którym zajęliśmy 16 miejsce, zgodnie z postanowieniami Kapituły technika były ocenione za pomocą czterech kryteriów, tj.: sukcesy szkoły w olimpiadach- 20%, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych- 25%, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych- 25%, oraz wyniki egzaminu zawodowego- 30%. Do sporządzenia rankingu wykorzystano dane ze źródeł egzogenicznych (zewnętrznych). Po więcej informacji warto zajrzeć pod adresem: http://www.perspektywy.pl/portal/index.php?option=com_content&view=article&id=2557:ranking-technikow-2016-woj-kujawsko-pomorskie&catid=185&Itemid=355

Z kolei w rankingu maturalnym techników w Polsce uwzględniono  technika, w których maturę w maju 2015 r. zdawało minimum 12 maturzystów. Dodatkowym kryterium wejścia szkoły do rankingu było osiągnięcie przez uczniów wyniku powyżej 0,75 średniej krajowej z egzaminu maturalnego obowiązkowego z języka polskiego i matematyki. W przypadku techników warunkiem dodatkowym była minimum 50-procentowa przystępowalność do egzaminów zawodowych. Ranking uwzględnił wyniki matury pisemnej ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych oraz wszystkich przedmiotów dodatkowych na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Po więcej informacji warto zajrzeć pod adresem:  http://www.perspektywy.pl/portal/index.php?option=com_content&view=article&id=2573:ranking-maturalny-technikow-2016&catid=184&Itemid=355&strona=4

                                                                                                 Dziękujemy  serdecznie

                                                                                                       Dyrekcja Zespołu Szkół nr 2

Comments