Sukces Patryka Pliszczyńskiego

opublikowane: 27 mar 2018, 10:05 przez Agnieszka Grzymska

W piątek, 23 marca, na stronach internetowych Radia PiK mogliśmy przeczytać: „Mają receptę na poprawę bezpieczeństwa i jakości życia w swoim otoczeniu. Najlepsi uczniowie z Kujaw i Pomorza prezentują w Toruniu swoje projekty w finale VIII Kujawsko-Pomorskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie.

Organizatorem imprezy są Straż Miejska i Wyższa Szkoła Bankowa. 14 finalistów wyłoniono z blisko 900 uczniów szkół średnich. Finał obywa się w Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu. Młodzież walczy m.in. o indeks na studia, jednym z kierunków na WSB jest bezpieczeństwo wewnętrzne”.

Wśród finalistów olimpiady znalazł się uczeń naszej szkoły Patryk Pliszczyński.

Piątkowa rywalizacja poprzedzona była dwoma etapami zmagań. Jak wspomniano wyżej w pierwszej części konkursu wzięło udział 900 uczniów z całego regionu. Do kolejnego, II etapu zakwalifikowano 120 uczniów,  którzy najlepiej rozwiązali test wiedzowy z zakresu szeroko pojętego bezpieczeństwa. Po rozgrywce drugiej części  – kolejnym teście wiedzowym, do finału zakwalifikowano 15 uczestników, w gronie najlepszych znalazł się Patryk. Finaliści musieli przed komisją konkursową przedstawić własne projekty dotyczące bezpieczeństwa najbliższego otoczenia. Prace konkursowe należało opracować
w formie pisemnego projektu oraz prezentacji multimedialnej. Nasz reprezentant zajął się bezpieczeństwem pieszych na przejściach dla pieszych w Chełmnie.

Patryk zaprezentował się bardzo dobrze, jego praca  uzyskała aprobatę komisji, a sposób prezentacji i rozmowa z członkami jury, potwierdziły jego wysoki poziom. Ostatecznie Patryk Pliszczyński zajął 6 miejsce, co należy uznać za olbrzymi sukces. Gratulacje!!!

Wywiad z Patrykiem i innymi finalistami olimpiady można odsłuchać na http://www.radiopik.pl/2,67060,bezpieczny-i-przyjazny-region-final-olimpiady-wi