STRAŻACY DLA LOGISTYKÓW ….

opublikowane: 1 paź 2015, 23:31 przez Anna Herbut - Giżyńska

W dniu 29. września 2015 roku uczniowie klas I i II kształcący się w zawodzie technik logistyk,
a objęci innowacją pedagogiczną „ Przed wyborem pracy w służbach mundurowych” uczestniczyli w pokazie sprzętu i działań operacyjnych podejmowanych przez strażaków
z Jednostki Straży Pożarnej w Chełmnie
. Tego dnia w naszej szkole przeprowadzona została próba ewakuacji budynku. Uczniowie mieli możliwość obserwowania strażaków w akcji. Stanęliśmy na wysokości zadania i wszystko zakończyło się pomyślnie. Działania operacyjne zakończyły się pokazem sprzętu najczęściej używanego podczas wyjazdów strażaków do akcji, m.in. dowiedzieliśmy się , jak pozbyć się niechcianego dymu z pomieszczenia, czy rozciąć blachy samochodu.

Dziękujemy zastępcy komendanta p. Januszowi Pietrak za organizację pokazów dla młodzieży
z ZS nr 2 w Chełmnie. Dziękujemy serdecznie :-)