Staż zawodowy to dobry start w przyszłej pracy

opublikowane: 3 wrz 2018, 07:48 przez Agnieszka Grzymska

W miesiącach lipcu i  sierpniu br. uczniowie z Zespołu Szkół nr 2 im. Adama Mickiewicza brali udział  w stażach wakacyjnych  w ramach projektu Nowoczesne Kształcenie zawodowe w powiecie chełmińskim – 64  uczniów.

Celem stażu zawodowego było doskonalenie umiejętności i podniesienie kwalifikacji zawodowych, praca w rzeczywistych warunkach  na stanowisku pracy, przygotowanie uczniów do wejścia na rynek pracy oraz wzmocnienie współpracy ZS2 Chełmno z pracodawcami.

Zakłady pracy, w których były realizowane staże zawodowe uczniów to : Urząd Miasta Chełmna, Biuro Rachunkowe Buchalter z Chełmna, Salon komputerowy BITLAND z Chełmna, Ortylia  sp. z o.o. z Chełmna, Serwis-sklep MAX Mirosław Wojtalik z Chełmna, Fam Technika Odlewnicza sp. z o.o.  z Chełmna, Salon Komputerowy PC-MARKET z Chełmna, Społem Powszechna Spółdzielnia Spożywców z Chełmna, ADRIANA S.A. z Kosowizny, Big Foto ze Świecia, Bydgoska Telewizja Kablowa Gawex  z Chełmna, Chełmiński Dom Kultury, IMS Sofa sp. z o. o z Chełmna, KP PSP z Chełmna, Miejska Biblioteka Publiczna im. Walentego Fijałka z Chełmna, Spółdzielnia Mieszkaniowa z Chełmna, Firma STIEGELMEYER sp. z.o.o. z Grubna, Urząd Gminy Stolno, Zakład Usług Administracyjnych  Ojar w Chełmnie, Danhoss Daniel Drążkowski, w Chełmnie.

Każdy uczeń po zakończeniu stażu otrzymał wynagrodzenie i zwrot kosztów dojazdów.

Ponadto cenne są zdobyte doświadczenia, nabyta praktyka zawodowa, znajomość etyki zawodu oraz konkretne umiejętności. Dziękujemy pracodawcom za dobrą współpracę.