Staże i praktyki zawodowe w czasie wakacji.

opublikowane: 2 wrz 2015, 13:41 przez Jolanta Tomkowicz   [ zaktualizowane 2 wrz 2015, 13:56 ]

W ramach realizacji projektów„ Dobry zawód-  pewna praca” oraz ,„Atrakcyjne kształcenie zawodowe w Powiecie Chełmińskim – V”,  uczniowie technikum mieli  okazję odbyć w czasie ferii letnich  dwu tygodniową praktykę zawodową. Miesięczne staże zostały zorganizowane dla następujących zawodów:

- technik handlowiec - 6 uczniów,

- technik ekonomista - 24 uczniów,

- technik logistyk - 16 uczniów,

- technik informatyk - 13 uczniów,

- technik mechanik – 5 uczniów.

Praktykanci i stażyści mieli zapewnione odpowiednie dofinansowanie, dojazd do miejsca odbywania praktyk lub stażu, a dodatkowo stażyści mieli przyznane stypendia. Głównym celem organizacji projektu było nabycie doświadczenia zawodowego jak również praca w rzeczywistych warunkach. Praktyki i staże odbywały się w następujących miejscach:

- technik handlowiec:

Zakład pracy: Ortylia Sp. z o.o. (Intermarche),  w Chełmnie:

- technik ekonomista:

Zakłady pracy: „Społem" Powszechna Spółdzielnia Spożywców,  w Chełmnie; Spółdzielnia Mieszkaniowa w Chełmnie; Fam Technika Odlewnicza Spółka z o.o. Chełmno; Zakład Usług Administracyjnych „Ojar" w Chełmnie; Biuro Rachunkowe "Buchalter" w Chełmnie; Urząd Miasta   w Chełmnie; Urząd Gminy w Stolnie, Bank Spółdzielczy w Chełmnie, Bank Spółdzielczy oddział w Stolnie, Bank Spółdzielczy oddział w Kijewie Królewskim, Biuro rachunkowe "Eurofinanse", Getin Bank oddział w Chełmnie, Eurobank oddział w Chełmnie, Biuro rachunkowe "Efekt" w Chełmnie.

- technik logistyk:

Zakłady pracy: FAM - Technika Odlewnicza Sp. z o.o. w Chełmnie; STIEGELMEYER   Sp. z o.o.            w Grubnie; Jednostka Wojskowa 3136 w Chełmnie; ADRIANA SA w Kosowiźnie.

- technik informatyk:

Zakłady pracy: Urząd Gminy Chełmno; Urząd Miasta w Chełmnie; Bydgoska Telewizja Kablowa „Gawex" w Chełmnie; Salon Komputerowy PC-MARKET, w Chełmnie; Salon komputerowy BITLAND w Chełmnie; Serwis-sklep "MAX” w Chełmnie; Urząd Gminy w Stolnie.

technik mechanik:

Zakłady Sprzętu Mechanicznego „URSUS" Sp. z o.o., ul. Słowackiego 3a w Chełmnie.

Łącznie praktyki i staże odbyło 64 uczniów, którzy nabyli w okresie od 01.07.2015  do 31.07.2015 nowego doświadczenia zawodowego, doświadczyli realnych warunków pracy i myślę, że w znacznym stopniu ułatwi im to znalezienie się w nowych warunkach po skończeniu szkoły.