Salon maturzysty online - 25.09.2020

opublikowane: 21 wrz 2020, 09:50 przez Agnieszka Grzymska   [ zaktualizowane 21 wrz 2020, 09:51 ]

25 września (piątek) o godz. 10:00 rozpocznie się Kujawsko-Pomorski Salon Maturzystów Perspektywy 2020 - tym razem organizowany w bezpiecznej formule online. Na Salonie tradycyjnie matura "spotyka się" ze studiami. W ramach salony wykłady ekspertów na temat matury z przedmiotów obowiązkowych i najczęściej wybieranych przedmiotów dodatkowych oraz prezentacje uczelni na temat kierunków kształcenia i zasad przyjęć na studia w 2021 roku. Będą także warsztaty, konsultacje i spotkania w wirtualnych stoiskach szkół wyższych.

W godzinach 10:00-13:00 całe klasy maturalne pod kierunkiem nauczycieli będą mogły uczestniczyć w serii wykładów online na temat matury 2021. Tego samego dnia w godzinach popołudniowych - od 16:00 do 19:00 uczniowie i rodzice mogą uczestniczyć w drugiej części programu Kujawsko-Pomorskiego Salonu Maturzystów: indywidualnie (a najlepiej - rodzinne). Będzie można uczestniczyć w webinarach dotyczących wyboru kierunku studiów i zapoznać się z ofertami uczelni w strefie EXPO. Będą także krótkie porady dla rodziców, które z pewnością pomogą przeżyć maturalny rok. W programie znalazły się również inspirujące spotkania z nauczycielami prowadzącymi internetowe szkolenia i porady.

Uczelnie będą do dyspozycji gości Salonu od 10 do 19. Każdy, kto zarejestruje się i odwiedzi Salon online, otrzyma bezpłatnie "Informator dla Maturzystów 2021" w postaci e-booka.

Wydarzenie odbywa się na platformie Perspektyw, która jest przystosowana do używania przez tysiące użytkowników i nie generuje żadnych dodatkowych kosztów.