Salon maturzysty

opublikowane: 22 wrz 2016, 11:45 przez Agnieszka Grzymska

Wtorek, 20 września, był dla klas IV TI, IV TE i IV TL dniem wycieczki na Salon Maturzystów. W auli UMK w Toruniu obejrzeli prezentację OKE w Gdańsku dotyczącą egzaminu maturalnego z języka polskiego, języka angielskiego i matematyki. Podczas wydarzenia swoją ofertę przedstawiały także uczelnie, m.in. Akademia Morska w Szczecinie, Uniwersytet Gdański, Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie, Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy oraz gospodarze – Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Nasze uczennice i nasi uczniowie powrócili do domów obdarowani licznymi ulotkami reklamującymi uczelnie oraz innymi gadżetami. Podobno nie brakowało także cukierków, w tym doskonałych krówek, z logami uczelni. W końcu Salon Maturzystów Perspektywy 2016 jest największą edukacyjną kampanią informacyjną dla uczennic i uczniów klas maturalnych.

Podczas wycieczki opiekę nad naszą młodzieżą sprawowały panie M. Torbińska, J. Jaszczak, H. Grabarz, D. Dziadkowiec oraz pan M. A. Szymański.