Rafał Ignaczak finalistą XLVI Olimpiady literatury i Języka Polskiego

opublikowane: 26 kwi 2016, 06:03 przez Agnieszka Grzymska   [ zaktualizowane 26 kwi 2016, 06:04 ]

W piątek, 22 kwietnia 2016 r. dotarło do szkoły oficjalne potwierdzenie, że nasz uczeń, Rafał Ignaczak, został finalistą XLVI Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Eliminacje centralne odbyły się w dniach 6-9 kwietnia, najpierw w Konstancinie, potem w stolicy. W części pisemnej Olimpiady  uczestniczyło 180 osób z całej Polski, a wśród nich 5 z okręgu toruńskiego. Aby uzyskać tytuł finalisty, za pracę należało uzyskać co najmniej 10 punktów. Ci, którzy zdobyli przynajmniej 20 punktów, przechodzili do części ustnej. W gronie 80 szczęśliwców znalazł się także Rafał, który po raz kolejny zmierzył się z tematem teatrologicznym.  Ustny etap odbył się w Warszawie, w siedzibie Polskiej Akademii Nauk. Wprawdzie nasz uczeń  nie zdobył tytułu laureata (było ich tylko 35), ale i tak należą mu się słowa uznania i szczere gratulacje za odniesiony sukces i odwagę realizacji własnych pasji i marzeń. Rafał ucząc się w technikum, z powodzeniem rywalizował z uczniami klas o profilu humanistycznym  -  nierzadko z renomowanych liceów. Jeszcze raz wielkie brawa!