PRZENOSIMY SIĘ W CZASIE!

opublikowane: 20 paź 2021, 01:34 przez Agnieszka Grzymska
OD 8 DO 10 LISTOPADA PRZENOSIMY SIĘ W CZASIE!
DOŁĄCZYSZ?
Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów i pracowników ZS2 do udziału w cyklu nietypowych imprez z okazji rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Celem programu "W drodze do niepodległości" jest promowanie nowoczesnego patriotyzm.
Część programu jest na razie tajemnicą 🙂
Tymczasem już dziś zapraszamy do następujących aktywności
1. Wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników zachęcamy do aktywnego włączenia się w uroczystości poprzez włożenie stroju (w dniach 8-10 listopada) nawiązującego do mody lat międzywojennych. Warto zajrzeć do szafy mamy/taty, babci/dziadka, cioci/wujka i poszukać perełek vintage 🙂 Nagrodzimy najbardziej zaangażowaną klasę.
2. Prosimy, by do 27 października każda klasa wytypowała 2 chętne osoby do konkurs wiedzy „W drodze do niepodległości”. Odbędzie się on 8 listopada.
3. 9 listopada w auli szkoły odbędzie się „Żywa lekcja historii” na temat mody i kultury lat międzywojennych.
Wszystkich chętnych do współpracy w tym wydarzeniu zapraszamy do kontaktu z p. Joanną Sprychą. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w auli w poniedziałek 18 października na 4. lekcji.
4. Chętne klasy prosimy o przygotowanie plakatów/prezentacji/filmików o tematyce patriotycznej. Prace opublikujemy na szkolnym facebooku i nagrodzimy.
5. Przez 3 dni dajemy niepowtarzalną okazję, by poczuć klimat przedwojennej Polski, a to za sprawą retro kawiarenki.
Chętne klasy, które upieką coś pysznego i zaryzykują całkowitym odcięciem się od nowoczesnej technologii, mogą wybrać sobie jedną lekcję, którą spędzą wspólnie przy kawie, ciastku i dźwiękach przedwojennych szlagierów.
Reszta niech na razie pozostanie tajemnicą 🙂
Zapraszamy wszystkich, bez względu na wiek, do zaangażowania i zabawy. Przenieśmy się na chwilę do takiej Polski, której już nie ma.
Organizatorki: Żaneta Rygielska, Joanna Sprycha