Praktyka w zawodzie strażaka

opublikowane: 23 maj 2017, 02:55 przez Agnieszka Grzymska   [ zaktualizowane 23 maj 2017, 02:56 ]

18 maja uczniowie klasy I TL uczestniczyli w kolejnych zajęciach realizowanych w ramach innowacji pt. "Przed wyborem pracy w służbach mundurowych" . Tym razem spotkanie z praktyką w zawodzie strażaka odbyło się w KP PSP w Chełmnie.

Podczas zajęć nasi logistycy poznali zadania, obowiązki strażaka. Młodzież miała okazję zobaczyć sprzęt będący na wyposażeniu jednostki. Dreszcz emocji wywołał w uczestnikach pokaz mobilizacji strażaków na wezwanie do  symulowanej akcji. Specjalnie dla nas jeden ze strażaków zaprezentował próbkę swoich możliwości sprawnościowych, wspinając się na ścianę przy pomocy drabiny hakowej.

Komendantowi, zastępcy komendanta oraz strażakom z KP PSP w Chełmnie dziękujemy za możliwość udziału cennych zajęciach.