Drzwi otwarte ZS2

opublikowane: 5 maj 2022, 07:53 przez Agnieszka Grzymska   [ zaktualizowane 5 maj 2022, 07:54 ]
W piątek 22 kwietnia w naszej szkole odbyły się Dni Otwarte. Ponad 300 ósmoklasistów odwiedziło naszą szkołę. Każdy zawód przygotował moc atrakcji dla przyszłych uczniów, między innymi konkursy z nagrodami. Dodatkowo, w zawodzie technik informatyk, ósmoklasiści dowiedzieli się o współpracy naszej szkoły z firmą Stiegelmayer. Firma ta od roku szkolnego 2022/2023 ma objąć patronatem klasę TI, oferując m. in.: stypendia naukowe, płatne staże, praktyki i dofinansowanie kursów dla uczniów. Naszym gościem specjalnym byli przedstawiciele Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy z rejonu kujawsko – pomorskiego. Bardzo ciekawie zobrazowali zawód dekarza i zaproponowali dla uczniów BSIS m. in.: praktykę, stypendium dla najlepszych uczniów oraz gwarantowane zatrudnienie dla absolwentów. Dziękujemy wszystkim gościom, opiekunom i ósmoklasistom za fajnie spędzony czas i miłą atmosferę. Koordynatorem tego przedsięwzięcia była pani Anna Szulc.