Wycieczka do Warszawy

opublikowane: 20 lis 2021, 09:41 przez Agnieszka Grzymska   [ zaktualizowane 20 lis 2021, 09:42 ]
Warszawa zachwyca jesienią. Mieliśmy okazję się o tym przekonać dzięki zwycięstwu w konkursie na najciekawszą promocję szczepień przeciwko covid-19, organizowanym przez Powiat chełmiński.
Przeszło czterdzieścioro uczniów z 3 klas z #zs2chelmno w przeddzień Święta Niepodległości wzięło udział w wycieczce do stolicy. Pierwszą atrakcją były zajęcia fizyczne w hali sportowej z trampolinami, gdzie po wyczerpującej rozgrzewce można było się wyskakać za wszystkie czasy. Zwiedzanie przepięknej starówki rozpoczęło się od przejścia Krakowskim Przedmieściem. Następnie spacerkiem przez Plac Zamkowy do rynku. Tam mały postój i dalej wzdłuż barbakanu do Pomnika Małego Powstańca. Dalej pod Pomnik Nieznanego Żołnierza. Nie udało nam się podejść zbyt blisko, bo już trwały przygotowania do obchodów 11 listopada.
Po obiedzie przejazd przez niespotykanie zatłoczoną, jak na tą porę, Warszawę na
Światowa wystawa kosmiczna - Cosmos Discovery Warszawa
Po drodze McDonald’s i ok. 22 byliśmy w Chełmnie.