Podsumowanie VII Szkolnego Turnieju Sudoku

opublikowane: 21 mar 2016, 11:21 przez Agnieszka Grzymska   [ zaktualizowane 8 kwi 2016, 11:01 ]

Dnia 14 marca 2016r. na dużej przerwie w sali nr 9, odbył się w ramach Światowego Dnia Liczby PI VII szkolny turniej SUDOKU.  Konkurs ten miał na celu popularyzację łamigłówek liczbowych wśród młodzieży szkolnej, rozwijanie logicznego myślenia, przewidywania, dostrzegania związków pomiędzy poszczególnymi etapami rozumowania. Zadowolenie z osiągniętego sukcesu, jakim było samodzielne rozwiązanie łamigłówki, które może zachęcić uczniów do ćwiczenia i poszukiwania rozwiązań innych problemów logicznych, matematycznych czy technicznych, co pozwoli uwierzyć we własne możliwości.

W konkursie wzięło udział 21 osób. Każdy otrzymał do rozwiązania 2 SUDOKU.
Najlepszy okazał się uczeń Łukasz Wollnikowski z klasy IIITI, 2 miejsce zajął Mateusz Kraska także z IIITI, a 3 Maurycy Szyca również z IIITI. Wyróżniono także: Nikolettę Anders z IITOR, Andżelikę Miraszewska z IITL oraz Damiana Śróbkę z IITL i Sarę Grędzicką z ITOR.

Najlepszych nagrodzono. GRATULUJEMY