Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie w ZS2

opublikowane: 5 gru 2015, 04:26 przez Agnieszka Grzymska   [ zaktualizowane 5 gru 2015, 04:27 ]
3 grudnia gościliśmy w naszej szkole uczestników I etapu VI Kujawsko-Pomorskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie.

Organizatorami konkursu są Straże Miejskie województwa kujawsko – pomorskiego oraz Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu. ZS2 był gospodarzem miejsca ww. konkursu.

W rywalizacji wzięło udział prawie 50 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu, naszą szkołę reprezentowało 16 uczestników.

Wśród celów olimpiady należy wymienić: popularyzację przepisów prawa z zakresu bezpieczeństwa, porządku, ładu publicznego; polepszenie stanu bezpieczeństwa

w regionie; rozwijanie poczucia odpowiedzialności  za własne postępowanie; aktywizacja zachowań prospołecznych.

W ramach I etapu rywalizacji uczestnicy rozwiązywali test wiedzy ogólnej. Nad całością konkursu czuwali chełmińscy Strażnicy Miejscy na czele z komendantem Zbigniewem Świdlikiewiczem.

Uczniowie, którzy zdobędą wymaganą ilość punktów, zakwalifikują się do drugiego etapu, który odbędzie się w WSB w Toruniu. Wszystkim uczestnikom olimpiady życzymy powodzenia, trzymamy kciuki za reprezentantów naszej szkoły. Mamy nadzieję, że wzorem ubiegłego roku, konkurs dla uczniów ZS2  zakończy się na etapie finału wojewódzkiego.