Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie - sukces Patryka Pliszczyńskiego

opublikowane: 1 sty 2017, 08:01 przez Agnieszka Grzymska

Patryk Pliszczyński, uczeń klasy II TL zakwalifikował się do II etapu VII Kujawsko – Pomorskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie pn. „Bezpieczny i przyjazny region”.

Konkurs organizowany jest przez jednostki terytorialne Straży Miejskich województwa kujawsko – pomorskiego.

Od kilku tygodni do rywalizacji przygotowywała się grupa 19 uczniów naszej szkoły. W grudniu odbył się pierwszy etap konkursu. Uczestnicy rozwiązywali test wiedzy z zakresu szeroko pojętego bezpieczeństwa. Musieli wykazać się znajomością przepisów zawartych w ustawach: o strażach gminnych, o postępowaniu w sprawach nieletnich, o wychowaniu w trzeźwości oraz przeciwdziałaniu alkoholizmowi, o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych,
o przeciwdziałaniu narkomanii, o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, o Policji, Prawo o ruchu drogowym, o powszechnym obowiązku obrony Rzeczpospolitej Polskiej, o działach administracji rządowej, o samorządzie województwa, o samorządzie powiatowym, o samorządzie gminnym, Kodeks wykroczeń, Kodeks karny.

Po podsumowaniu wyników pierwszego etapu konkursu, wymaganą liczbę punktów uzyskał Patryk Pliszczyński i on będzie kontynuował przygodę z olimpiadą. Sukces Patryka potęguje fakt, iż  w rywalizacji wzięło udział ponad 900 uczestników
z ośmiu miast naszego województwa tj. Chełmna, Torunia, Bydgoszczy, Świecia, Grudziądza, Włocławka, Rypina, Nakła nad Notecią. Kolejne miejsce, o jeden punkt mniej, zajęła grupa 5 uczniów ZS2, dwóch punktów zabrakło dalszym 5 reprezentantom naszej szkoły. Trzymamy kciuki za Patryka, a pozostałym uczniom gratulujemy wysokiego poziomu wiedzy. Mamy nadzieję, że wzorem ubiegłego roku, konkurs dla uczniów ZS2  zakończy się na etapie finału wojewódzkiego.