Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie

opublikowane: 24 mar 2015, 10:10 przez Agnieszka Grzymska   [ zaktualizowane 21 maj 2015, 11:01 ]
W piątek, 20 marca 2015 roku odbył się ostatni etap V Kujawsko – Pomorskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie "Bezpieczny i przyjazny region". Rozgrywka finałowa zakończyła się wielkim sukcesem uczennicy naszej szkoły – Malwiny Zacharek z klasy IV TL, która zajęła trzecie miejsce.

Rywalizacja konkursowa rozpoczęła się w grudniu 2014 roku I etapem organizowanym przez jednostki terytorialne Straży Miejskich województwa kujawsko – pomorskiego.
W tej części olimpiady wzięło udział ponad 700 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych całego regionu. Do kolejnego, II etapu zakwalifikowano uczniów,  którzy najlepiej rozwiązali test wiedzowy z zakresu szeroko pojętego bezpieczeństwa.  W tym etapie konkursu wzięło udział dwóch uczniów naszej szkoły – Malwina Zacharek i Łukasz Wittkowski z IV TL. Po rozgrywce drugiej części  – kolejnym teście wiedzowym, do finału zakwalifikowano 14 uczestników, w gronie najlepszych znalazła się Malwina Zacharek.

Finaliści musieli przed komisją konkursową przedstawić własne projekty z zakresu przeciwdziałania przemocy rówieśniczej. Prace konkursowe należało opracować
w formie pisemnego projektu oraz prezentacji multimedialnej.

Malwina zaprezentowała się bardzo dobrze, jej praca  uzyskała wysokie noty, a sposób prezentacji i rozmowa przed komisją potwierdziły wysoki poziom.

Gratulujemy sukcesu Malwinie i życzymy jej podobnych efektów w czasie zbliżających się egzaminów maturalnych i zawodowych.