Ogólnopolski Tydzień Kariery w ZS2

opublikowane: 27 paź 2018, 23:26 przez Agnieszka Grzymska
Od 15 do 19 października #zs2chelmno włączył się do akcji propagowania Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. Celem przedsięwzięcia jest promocja ścieżek rozwoju zawodowego, przedsiębiorczości, kreatywności, idei lokalnego rynku pracy oraz kursów i szkoleń zawodowych. Ogólnopolski Tydzień Kariery rozpoczął się od udziału uczniów klas kończących w Targach Pracy organizowanych przez Urząd Pracy. W #zs2chelmno Magdalena Mrozek z OHP przeprowadziła zajęcia dla uczniów Technikum Organizacji Reklamy. Tematem zajęć było zakładanie działalności gospodarczej oraz tworzenie profilu efektywnego przedsiębiorcy, określając predyspozycje i preferencje przedsiębiorcze. Zadaniem młodzieży było założenie firmy w branży muzycznej oraz zaprezentowanie pomysłów na rozwój muzycznego biznesu. Dla uczniów klas zasadniczych zorganizowano pogadankę pt. "B jak biznes w małym mieście". O podstawowych krokach w biznesie opowiadała pani Agnieszka Sobieralska autorka nowego poradnika dla dzieci i młodzieży na temat bezpieczeństwa w różnych sferach życia. Przeprowadzono również wykład na temat profilaktyki w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym i w sieci.