Ogólnopolski Dzień Przedsiębiorczości

opublikowane: 25 mar 2015, 13:49 przez Jolanta Tomkowicz   [ zaktualizowane 14 kwi 2015, 11:06 przez Agnieszka Grzymska ]
Dnia 25 marca 2015 uczniowie klasy II technikum ekonomicznego odwiedzili różnego rodzaju instytucje, firmy i zakłady aby
dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat poszczególnych fachów, zawodów czy działalności. Przed tymi młodymi ludźmi z pewnością stoją dylematy "kim chcą być w przyszłości", "jaki zawód byłby dla mnie idealny", ”gdzie spełnił i sprawdziłbym się najlepiej".

Dzień ten dał im możliwość zapoznania się ze specyfiką danego zawodu jak również zapoznanie się z organizacją i zarządzaniem firmą. Wizyta w rożnych zakładach miała na celu umożliwienie zdobycia wiedzy na temat kwalifikacji i predyspozycji niezbędnych do wykonywania danej profesji, zauważenia i zrozumienia związku między wykształceniem, a karierą zawodową, przekonania się o znaczeniu relacji interpersonalnych dla dobrego funkcjonowania w miejscu pracy.

Wykaz zakładów pracy :

1.       Komenda Powiatowa Policji ul. Świętojerska  5,  Chełmno

2.       Komenda Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej , ul. Łunawska 3a, Chełmno

3.       Straż Miejska w Chełmnie, ul. Dworcowa 1 86-200 Chełmno

4.       Przedszkole Niepubliczne" CALINECZKA" os. M.C. Skłodowskiej 10, Chełmno

5.       Przedszkole Niepubliczne" PINOKIO" ul. Dworcowa 13, Chełmno