Odszedł wieloletni nauczyciel ZS2 - Henryk Gerka [`]

opublikowane: 27 paź 2020, 12:22 przez Agnieszka Grzymska   [ zaktualizowane 29 paź 2020, 09:35 ]

Dzisiejszego poranka dotarła do nas bardzo smutna wiadomość o nagłej śmierci naszego przyjaciela Henryka  Gerki - emerytowanego nauczyciela Zespołu Szkół nr 2 w Chełmnie. Henio był człowiekiem, który miał  ogromne serce, zawsze był gotowy do niesienia pomocy innym, niezwykle skromny i oddany szkole. Był mistrzem dowcipu i ciętej riposty. Był człowiekiem wielu talentów, wspaniałym nauczycielem, wychowawcą wielu pokoleń młodzieży, oddanym kolegą i przyjacielem. Jego pasją były górskie wędrówki. W  towarzystwie  Henia każda wycieczka w góry była bezpieczną i niezapomnianą przygodą. Zawsze, w Jego plecaku można było znaleźć  rzeczy, o których inni zapominali (zapasowa przeciwdeszczowa kurtka i nieodzowna tabliczka gorzkiej czekolady). Był kopalnią wiedzy na temat Jego ukochanych gór.

Drogi Heniu,
" Odszedłeś cicho, bez słów pożegnania,
Tak, jakbyś nie chciał swym odejściem smucić...
Tak, jakbyś wierzył w godzinę rozstania,
że masz niebawem z dobrą wieścią wrócić."
Henryku, pozostaniesz w sercach i w  naszej pamięci na zawsze.

Przyjaciele z ZS nr 2 w Chełmnie